Nowości
 
Realizacje
GABINETY KONSULTACJI ŻYWIENIOWYCH W LUBLINIE I ŚWIDNIKU
Współpracujemy z Akademią Tańca w Świdniku prowadzoną przez Małgorzatę i Jarosława Pleskot, gdzie prowadzimy gabinet, w którym możecie Państwo uzyskać porady z zakresu żywienia człowieka i dietetyki. Dla klientów Akademii przewidziana jest specjalna oferta cenowa. Dla pozostałych osób możliwe jest częściowe dofinansowanie wizyt ze środków Fundacji.

FINANSOWANIE ZABIEGU OPERACYJNEGO ZA POMOCĄ KOMÓREK MACIERZYSTYCH

Fundacja Valere Vita sfinansowała ze środków własnych zabieg wszczepienia komórek macierzystych do obu kolan. Pacjent w wieku 36 lat borykający się z poważnym uszkodzeniem rzepki, po przebyciu wielu zabiegów artroskopowych. NFZ w takiej sytuacji mógłby zaproponować pacjentowi wstawienie endoprotezy, ale dopiero po ukończeniu 50 lat (ponieważ endoproteza średnio wystarcza na 10 lat, a przeprowadzenie tego zabiegu nie jest zalecane więcej niż 2 razy w ciągu życia). Dzisiejsza medycyna proponuje bardziej nowoczesne rozwiązania, np. wszczepienie komórek macierzystych, które mają za zadanie zregenerować uszkodzone tkanki. Niestety NFZ nie refunduje tego typu zabiegu, a koszt jego przeprowadzenia to kwota 17 000,00 zł. Fundacja Valere Vita sfinansowała ze środków własnych wykonanie tego zabiegu. Ze względu na duże zainteresowanie skutecznością tej metody będziemy na bieżąco informować jak postępuje rekonwalescencja naszego podopiecznego.

FAT CLUB - GRUPY WSPARCIA DLA OSÓB BORYKAJĄCYCH SIĘ Z PROBLEMEM NADWAGI I OTYŁOŚCI DZIAŁAJĄCE NA TERENIE LUBLINA I ŚWIDNIKA
Fundacja Valere Vita realizuje nowy projekt pod tytułem FAT CLUB. Projekt polega na stworzeniu i prowadzeniu grupy wsparcia dla osób z nadwagą i otyłych.Spotkania odbywają się w Lublinie i Świdniku raz w tygodniu.Projekt ma za zadanie wesprzeć osoby w walce z ich problemami. Wspomóc proces zmiany nawyków żywieniowych, zwiększyć poczucie własnej sprawczości, zbudować świadomość zakupową zdrowych produktów, a także wskazać różne rodzaje aktywności fizycznej wspomagające proces normalizacji masy ciała. Zapraszamy wszystkich, którzy być może w samotności męczą się ze swoimi problemami. W grupie siła. Więcej informacji pod numerem telefonu fundacji 513-434-437.

Copyright (c)2015 Fundacja Valere Vita